Skip to main content

O wspaniałym działaniu snu na nasz organizm z pewnością wie każdy – jest to podstawa naszej regeneracji. Niedosypianie czy brak odpowiedniego wypoczynku może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli zmagasz się z bezsennością, jak wiele osób w dzisiejszych czasach, z pewnością wiesz coś o bólach głowy, braku energii do wykonywania codziennych zadań czy wolnym metabolizmie. W dużej części przypadków to wszystko jest spowodowane stresem, którym jesteśmy zewsząd bombardowani. Powodem jest również duża ekspozycja na światło niebieskie (z telefonów i komputerów), które zaburza produkcję melatoniny odpowiedzialnej za zasypianie. Zastosowanie aromaterapii może stanowić wsparcie w takich sytuacjach.

Aromaterapia na bezsenność – jak to działa?

Już od wieków stosuje się terapię zapachem chcąc pozbyć się wielu dolegliwości. W walce z bezsennością kluczem do sukcesu jest zmniejszenie poziomu stresu w naszym życiu i uspokojenie organizmu, kiedy nadchodzi pora wypoczynku. W tym natomiast może pomóc otaczanie się odpowiednimi, ziołowymi aromatami, które pomogą ukoić nerwy. Powinny pochodzić z olejków eterycznych, które są w stu procentach naturalne i nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych. Można korzystać z nich dodając kilka kropel do kąpieli, rozcieńczając je z wodą i skrapiając nimi poduszkę, umieszczając je w kominku zapachowym lub dyfuzorze (znajdziesz je w ofercie Aromatly!) czy wybierając świece sojowe z ich dodatkiem. Na rynku dostępne są również specjalne materace, we wnętrzu których znajduje się dodatek olejków eterycznych.

Które olejki eteryczne wybrać do aromaterapii w tym celu?

W walce z bezsennością może pomóc kilka olejków eterycznych, które są zazwyczaj używane w celu redukcji lęku, zmniejszania napięcia nerwowego, walką z bólem głowy, wyciszenia i rozluźnienia, obniżenia ciśnienia krwi. Chcąc wykonywać aromaterapię przed położeniem się do łóżka, możesz wybrać jeden lub kilka z następujących olejków eterycznych:

  • lawendowy,
  • bergamotkowy,
  • melisowy,
  • neroli (z kwiatu gorzkiej pomarańczy),
  • z drzewa różanego,
  • walerianowy.

Zostaw komentarz