Skip to main content

Szybkie tempo życia, pogoń za karierą, konieczność nieustannej konfrontacji z oczekiwaniami innych sprawiają, że wiele osób doświadcza permanentnego stresu. Towarzyszące nam poczucie niepokoju przekłada się zaś często na gorsze samopoczucie. Poszukiwanie życiowego balansu może nam pomóc wypracować własne mechanizmy obronne. Przy okazji warto wypróbować różnych technik relaksacyjnych takich jak aromaterapia.

Zapach ma moc! Każdy z nas ma ulubione wonie, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa lub inne szczęśliwe momenty, których doświadczyliśmy. Zapachy potrafią koić i wyciszać. Właśnie te właściwości wykorzystywane są w aromaterapii naturalnymi olejkami eterycznymi, które oddziałują nie tylko na zmysły, ale i samopoczucie. Jeśli jeszcze nie próbowaliście intensywnie pachnących ekstraktów z roślin, już pojedyncze efekty sesji aromaterapeutycznej mogą Was mile zaskoczyć. Po jakie olejki warto sięgnąć, żeby się rozluźnić i zrelaksować?

Olejki eteryczne – sposób na relaks

Z pewnością warto wypróbować lawendowych flakoników. Ekstrakt z tej rośliny ma działanie kojące i uspokajające. Rozprowadzenie zapachu po pomieszczeniu, na przykład przy użyciu dyfuzora, pomoże Wam się odstresować i wyciszyć. W aromaterapii, której celem jest załagodzenie lęków i obaw, a także ukojenie, wykorzystywane są także inne naturalne olejki z kadzidła, ylang-ylang, drzewa sandałowego, szałwii muszkatołowej czy pomarańczy.

Olejki eteryczne można wykorzystać na różne sposoby. Jeśli chcemy się zrelaksować możemy dodać kilka kropel do kąpieli. Jeśli choć raz wypróbujecie tego rytuał, z pewnością chętnie będziecie do niego powracać. Innym sposobem na wykorzystanie naturalnych zapachów, jest masaż. Delikatne ruchy przyniosą ulgę spiętym mięśniom i pozwolą oderwać myśli od codziennych spraw. Dobrym pomysłem może okazać się też sesja relaksującej jogi połączona z medytacją w pomieszczeniu, gzie unosi się zapach olejków eterycznych. Pamiętajmy o tym, że naszej psychice też należy się odpoczynek! Znalezienie własnej metody na relaks pomoże nam stawiać czoła wszelkim wyzwaniom.

Zostaw komentarz