Jak rozpocząć przygodę z olejkami eterycznymi?

Prezent do domu dla babci i dziadka

Potrzebujesz chwili relaksu i szukasz na to sposobu? Lubisz świece i chciałbyś spróbować czegoś więcej? Zwróć uwagę na olejki eteryczne, których popularność w ostatnim czasie wzrosła. W czasie, gdy wellness, czyli dbanie o swoje ciało i samopoczucie stały się modne (i jest to oczywiście bardzo pozytywna moda!). Jak rozpocząć swoją przygodę z nimi? Dowiesz się z artykułu.

Wybór olejków eterycznych

Zacznijmy od tego, jakie powinieneś wybrać dla siebie kierując się nie tylko tym, czy podoba Ci się ich zapach, ale i ich właściwościami. Przede wszystkim wyklucz też swoje alergie; ponieważ olejki eteryczne są silnie skoncentrowanymi ekstraktami pochodzącymi z roślin, unikaj tych, które mogą powodować u Ciebie reakcję alergiczną. Uważnie przeczytaj też, jakie można stosować na skórę, a jakie służą jedynie do aromaterapii.

Jeśli chodzi o właściwości tych substancji, to mogą być naprawdę różne. Od odprężających i wyciszających (np. lawendowy), przez energetyzujące (np. cytrusowy), po antybakteryjne (np. z drzewa herbacianego). Wybierz to, co najlepiej trafia w Twoje potrzeby. W ofercie Aromatly na pewno znajdziesz jakiś wariant dla siebie!

Jak można stosować olejki eteryczne?

Niektóre z nich sprawdzają się do aplikowania na skórę, są również takie, które są wykorzystywane do masażu. Zalecamy wykonanie próby uczuleniowej oraz stosowanie ich w odpowiednich proporcjach. Nie zawsze aplikujemy je bezpośrednio; możesz na przykład rozcieńczyć je z wodą lub dodać do kremu.

Olejki eteryczne służą również do aromaterapii. Możesz dodać kilka kropli do gorącej kąpieli lub zastosować klasyczną metodę podgrzewania ich w specjalnym kominku. Bardziej nowoczesną metodą jest zastosowanie dyfuzora, który równocześnie pełni rolę nawilżacza powietrza. Wlewa się do niego wodę z kilkoma kroplami wybranego roślinnego ekstraktu. W Aromatly znajdziesz dyfuzory, które dodatkowo mają funkcję dekoracyjną i będą zdobić pomieszczenie – sprawdź dostępne wzory już teraz i rozpocznij przygodę z olejkami eterycznymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.