Olejki eteryczne na lato odpychające owady

Olejki eteryczne w pielęgnacji włosów

Zbliża się lato, sezon na grillowanie, spływy kajakowe, prace w ogródku, wycieczki rowerowe… Na dworze jest wspaniała pogoda, a promienie słońca cieszą nas aż do wieczora. Jedyne co może zepsuć tę sielankę to te okropne komary, od których nie sposób się uwolnić. Kiedy tylko zorientują się, że “świeża krew” znajduje się w pobliżu, nadlatują całą chmarą i nagle Twój dobry humor zostaje zastąpiony przez nieustające poirytowanie. Brzęczenie nad uchem, ukłucia od ukąszeń, swędzące bąble. Jak sobie z tym poradzić? Czy jest jakiś inny sposób – oprócz oblewania się chemicznymi sprayami przeciw owadom? Podpowiadamy, że tak!

Olejki eteryczne odstraszające owady

Zamiast zatruwać się silnymi aerozolami, postaw na bardziej naturalne sposoby. Będą skutecznie nie tylko na komary, ale i inne insekty: kleszcze, muchy, pchły. Nie zalecamy stosować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę – a szczególnie nie w dużych ilościach, ponieważ są to mocno skoncentrowane substancje i niektóre z nich mogą powodować reakcje alergiczne. Nie jesteś w stanie przewidzieć, na jaki olejek eteryczny Twoja skóra źle zareaguje.

Możesz wykorzystać je na różne inne sposoby, na przykład rozcieńczając kilka kropli olejku eterycznego w wodzie i spryskując takim roztworem okna oraz drzwi. Jeśli siedzisz przy grillowym stole, nalej wody do miski i do niej wlej olejek eteryczny. Możesz również zapalić kominek zapachowy i w nim podgrzewać roztwór, aby aromat rozchodził się dookoła. Kominki zapachowe oraz dyfuzory znajdziesz w ofercie Aromatly.

Jakie olejki eteryczne są dobre przeciw owadom?

  • Lawendowy: najbardziej znany odstraszacz komarów. Aromat lawendy sprawdza się nie tylko do snu!
  • Z drzewa herbacianego: ten antybakteryjny olejek eteryczny sprawdzi się również, jeśli chcesz pozbyć się kleszczy i pcheł.
  • Z trawy cytrynowej: jego aromatu nie znoszą komary, pchły, muchy.
  • Tymiankowy: tymianek sprawdzi się nie tylko jako kuchenna przyprawa, ale również środek owadobójczy.
  • Eukaliptusowy: oprócz świeżego zapachu, eukaliptus przysłuży Ci się również poprzez odstraszanie owadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.