Aromaterapia do medytacji

Moglibyśmy długo rozwodzić się nad tym, jakie korzyści płyną z medytacji. Jednak dzisiaj nie o tym – dzisiaj skupimy się na stworzeniu dobrych warunków do tej czynności. Celowo nie stosujemy tutaj słowa “idealnych”, ponieważ ich definicja dla każdego może być trochę inna. Pozostańmy zatem przy dobrych warunkach, a należą do nich niewątpliwie takie podstawy, jak: najwygodniejsza dla Ciebie pozycja, cisza, spokój dookoła, odłożenie telefonu na bok, wyłączenie telewizora oraz… przyjazne zapachy. Zatrzymajmy się przy nich na chwilę i pomówmy o aromaterapii do medytacji!

Olejki eteryczne a medytacja

Dlaczego zastosowanie olejków eterycznych może mieć wpływ na medytację? Otóż nie jest tajemnicą, że zapachy mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Każdy czuje się lepiej w otoczeniu przyjemnych zapachów. Niektóre z nich, oprócz zwyczajnego dawania nam przyjemności, mają też swoje właściwości. Na przykład lawenda znana jest ze swojego relaksującego działania, a cytrusy z energetyzującego. Dlatego też warto stosować aromaterapię – w celu zrelaksowania się, uspokojenia ciała oraz lepszego skupienia.

Przykłady olejków do aromaterapii

Najczęściej wybierana jest odprężająca lawenda. Wykazuje działanie przeciwlękowe i rozluźniające. Do medytacji możemy również polecić olejek szałwiowy. Szałwia od wieków stosowana jest jako zioło, które przegania negatywną energię, odkaża i odświeża. Olejek sandałowy natomiast obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu pomoże Ci uziemić się i skupić na oddaleniu się od swoich myśli. Poszukujesz takiego, który pobudzi Twoją kreatywność? Wybierz olejek eteryczny neroli, czyli z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Jak widzisz, lista jest długa! Możesz próbować wielu zapachów i samodzielnie określić, który najlepiej pozwala Ci się wyciszyć i skupić.

Jak korzystać z olejków eterycznych?

Polecamy aromaterapię poprzez zastosowanie dyfuzora. To metoda, w której nie dochodzi do spalania się żadnych substancji (w przeciwieństwie do np. świec). Dyfuzor działa na bazie wody – rozprowadza ją po pomieszczeniu wraz z kilkoma kroplami olejku, dzięki czemu dodatkowo nawilża powietrze. W Aromatly znajdziesz kilka dyfuzorów; możesz wybrać taki, który swoim designem najlepiej pasuje do wnętrza Twojego domu. Nie czekaj i sprawdź ofertę już teraz, aby wzbogacić Twoją medytację aromaterapią jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.