Różnice między olejkami eterycznymi Aromatly a olejkami zapachowymi

olejki eteryczne prezent dla babci i dziadka

Jesteś tutaj, a więc zawitałeś do świata aromaterapii. Zapoznając się z innymi artykułami na naszym blogu masz szansę dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Zdobądź wartościową wiedzę i zacznij swoją przygodę z aromaterapią!

Dzisiaj przyjrzymy się tematowi najważniejszego elementu aromaterapii, czyli przyjrzymy się olejkom eterycznym. Na rynku jest ich bowiem mnóstwo i na pierwszy rzut oka wszystkie wydają się być dokładnie tym samym. To jednak błędne przekonanie! W ofercie Aromatly znajdziesz prawdziwe olejki eteryczne, a w wielu miejscach najłatwiej dostępne są olejki zapachowe. Nie daj się zwieść – to nie są te same substancje.

Czym więc różnią się olejki eteryczne od zapachowych?

Eteryczne to w pełni naturalne substancje. Pozyskuje się je z części roślin poprzez proces destylacji parą wodną lub ekstrakcji. Wykorzystuje się w zasadzie każde części: liście, nasiona, łodygi, kwiaty, owoce, a nawet i korę. Destylacji lub ekstrakcji poddawane są różne rodzaje roślin, a najczęściej te z gatunku sosnowatych, cyprysowatych, różowatych czy jasnotowatych. Otrzymany płyn jest lotny i silnie skoncentrowany. Ze względu na tak dużą koncentrację naturalnych substancji płyn nie jest odpowiedni do spożycia, a zastosowany bezpośrednio na skórę może wywołać alergię. Aby pozyskać wyższe stężenie ekstraktów, konieczne jest wykorzystanie większej ilości surowca; stąd wyższa cena prawdziwych olejków eterycznych.

Zapachowe natomiast nie są w pełni naturalnymi substancjami i stąd wynika podstawowa różnica. Są tworzone w oparciu o syntezę substancji syntetycznych z dodatkiem naturalnych. Ich główną funkcją jest po prostu… ładny zapach. Producenci tworzą z nich różnorodne, oryginalne kompozycje. Czy możemy mówić tutaj o właściwościach terapeutycznych? Raczej nie, ponieważ zawartość naturalnych ekstraktów jest zbyt niska. Koszt ich produkcji jest niższy, gdyż koszt surowca jest niższy – dlatego zazwyczaj kosztują kilka złotych.

W ofercie Aromatly znajdziesz prawdziwe olejki eteryczne. Dostępne są różne rodzaje, na przykład eukaliptusowy, lawendowy, cytrynowy. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą!