6 Pomysłów na prezent do domu na Dzień Babci i Dziadka

prezent na dzień babci i dziadka do domu

Zakup naprawdę wyjątkowego prezentu dla babci i dziadka może być nie lada przedsięwzięciem. To właśnie oni są źródłem nieskończonej mądrości, dostawcami słodkich przysmaków, opiekunami podczas najmłodszych lat i osobami, które jak nikt potrafią opowiedzieć najpiękniejsze historie. Są z nami również w najcięższych chwilach naszego życia i dbają o nas jak tylko mogą. Nic więc dziwnego, że zależy Ci na tym, aby twój prezent względem nich odzwierciedlał twoją miłość i uznanie, a także pokazują wielką uwagę i troskę jaką ich obdarzasz. 

1. Zapachowy nawilżacz powietrza

Naszą pierwszą propozycją jest Nawilżacz Powietrza Aromatly Pure. Jest to dyfuzor zapachowy do aromaterapii, który pozwoli im się zrelaksować w domowym zaciszu, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na ich zdrowie i samopoczucie. Dzięki nawilżaczowi można nie tylko poprawić wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ale również zadbać o jego wyjątkowy zapach dzięki oferowanej przez nas szerokiej gamie olejków eterycznych. Takie połączenie nie tylko wpłynie na jakość wdychanego powietrza, lecz również przyczyni się do poprawy snu i łatwiejszego zasypiania, co jak wiemy w przypadku starszych osób może być nie lada kłopotem. Występuje on w dwóch kolorach – jasnym oraz ciemnym drewnie, dzięki czemu możesz go dobrać do wnętrza mieszkania swoich dziadków. 

Prezent do domu dla babci i dziadka

Jeśli już od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad prezentami dla swoich dziadków i żaden pomysł nie wpadł Ci jeszcze do głowy to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Gwarantujemy, że jest tu co najmniej kilka propozycji, które twój dziadek i babcia pokochają oraz będą z nich nieustannie korzystać.  

Nawilżacz powietrza wraz z naturalnymi olejkami eterycznymi to połączenie idealne by oddać się kojącej aromaterapii w zaciszu domowym. Jej prozdrowotne właściwości sprawiają, że coraz szersze grono osób zaczyna z niej korzystać i wprowadzać do codziennych czynności. Poznajmy zatem, czym dokładnie jest aromaterapia. 

2. Olejki eteryczne do aromaterapii

Aromaterapia to praktyka stosowania olejków eterycznych w celu uzyskania korzyści terapeutycznych, która jest stosowana od wieków. Podczas ich wdychania, cząsteczki zapachowe olejków eterycznych wędrują z nerwów węchowych bezpośrednio do mózgu i mają szczególny wpływ na amygdalę, emocjonalne centrum mózgu. 

Olejki eteryczne mogą być również wchłaniane przez skórę. Masażysta może dodać kroplę lub dwie olejku eterycznego do wybranego olejku, aby pomóc rozluźnić napięte mięśnie podczas masażu. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę, muszą być one uprzednio rozcieńczone w innym oleju bazowym np..oliwce do ciała.  

Będąc przy temacie naturalnych olejków eterycznych warto wspomnieć, że są one także kolejnym wspaniałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz posiadają niezwykłe właściwości i zastosowania. Zatrzymajmy się jednak na chwilę, by poznać czym tak naprawdę są olejki eteryczne. 

Olejki eteryczne to w zasadzie naturalne ekstrakty roślinne. Są one wytwarzane przez parowanie lub wyciskanie różnych części rośliny (kwiatów, kory, liści lub owoców) w celu wychwycenia związków, które wytwarzają zapach. Do wyprodukowania jednej butelki olejku eterycznego może być potrzebne bawet kilka kilogramów danej rośliny. Przykładowo ze 113 kg kwiatów lawendy można uzyskać około 0,5 l naturalnego olejku lawendowego. 

olejki eteryczne prezent dla babci i dziadka

Naturalne olejki eteryczne mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z wybranym dyfuzorem Aromatly. Pomagają one w wielu dolegliwościach, poprawiają ogólne samopoczucie czy nawet mają działanie lecznicze. W naszym sklepie dostępna jest pełna gama rozmaitych olejków zapachowych m.in..o zapachu pomarańczy, lawendy, eukaliptusa, cytryny, sosny, tymianku, mięty oraz wiele, wiele innych. Każdy z olejków ma również odmienne właściwości i zastosowania. Przykładowo olejek eteryczny z lawendy uspokaja i łagodzi bóle głowy, z kolei olejek z eukaliptusa poprawia oddychanie i ma działanie bakteriobójcze. Tak więc idealnym pomysłem na prezent może być w tym przypadku zestaw kilku olejków eterycznych o różnych zapachach. Wprowadzą one nie tylko odmienny zapach w przestrzeni domowej, ale również będą miały wyjątkowe dla siebie właściwości.  

olejek pomarańczowy pomarańcza

Zalety stosowania olejków eterycznych:

Warto również poznać szeroki wachlarz korzyści wynikających ze stosowania naturalnych olejków eterycznych: 

 1. Redukują stres i napięcie 

Naturalne olejki eteryczne są wykorzystywane w aromaterapii m.in..do walki ze stresem i niepokojem. Naukowcy odkryli, że olejek pomarańczowy ma działanie zmniejszające niepokój u osób, które wdychały od 3 do 10 kropli w formie aromaterapii.  

 1. Pomagają leczyć zakażenia grzybicze 

Pierwsze badania prowadzone pod kątem korzystnego działania olejku z drzewa herbacianego przyniosły obiecujące wyniki w zakresie właściwości przeciwdrobnoustrojowych, od dawna przywoływanych w medycynie tradycyjnej. Olejek był stosowany w przypadku leczenia takich schorzeń jak np..stopa atlety, pleśniawki jamy ustnej czy infekcje grzybicze, takie jak candida. 

 1. Pomagają w zasypianiu i poprawiają jakość snu  

Powszechnie uważa się, że relaksujący zapach olejku lawendowego poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie. Naukowcy przetestowali to twierdzenie na starszych osobach cierpiących na demencję i bezsenność. Odkryli, że pokropienie ręcznika kilkoma kroplami olejku eterycznego wokół poduszki znacznie wydłużyło czas snu, pomagając im lepiej się wysypiać oraz mieć więcej energii następnego dnia. 

 1. Zapobiegają wielu chorobom 

Wiele olejków eterycznych ma właściwości antyoksydacyjne. Antyoksydanty pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki. Uszkodzenia te mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak np..rak. Naukowcy prowadzą również badania nad tym, w jaki sposób dodawanie olejków eterycznych do żywności może zwiększyć nasze spożycie antyoksydantów i przedłużyć jej okres przydatności do spożycia. 

Mimo, że olejki eteryczne pozyskuje się naturalnie i są używane od wieków, warto także pamiętać o rozważnym ich stosowaniu. Niewłaściwe stosowanie może powodować poważne reakcje niepożądane, a nawet zatrucia, dlatego należy je stosować i przechowywać zgodnie z zaleceniami producentów.  

Olejki eteryczne powinny być przechowywane z dala od dzieci i zwierząt domowych, których organizmy często nie tolerują takich samych dawek jak organizm dorosłego człowieka. Ponadto, każdy, kto jest w ciąży powinien uprzednio skonsultować się z lekarzem chcąc zacząć stosować olejki eteryczne.  

3. Ozdobny nawilżacz zapachowy LED

Kolejnym wartym uwagi pomysłem na prezent dla Babci i Dziadka może być Nawilżacz Powietrza Aromatly Aqua. Jest on nieco większy niż wcześniej wspomniany nawilżacz Aromatly Pure i dzięki temu mieści on większą ilość wody, z której wytwarzana jest wodna mgiełka nawilżająca powietrze. Jego dodatkową zaletą jest możliwość zmiany kolorów, dzięki czemu ma on charakter lampki nocnej, której ciekawy wygląd nada pomieszczeniu niesamowity charakter i atmosferę. Dyfuzor ten idealnie sprawdzi się w przypadku większych pomieszczeń, które wymagają nieco większego zakresu nawilżenia powietrza. Aby uatrakcyjnić nieco jego wykorzystanie można do niego również dodawać wybrany olejek eteryczny, by nie tylko nawilżyć powietrze, ale również nadać mu niesamowity zapach i oddać się relaksującej aromaterapii.  

prezent na dzień babci do domu

Dlaczego aromaterapia jest idealna dla starszych osób?

Zapewne zastanawiasz się, czy nawilżacz powietrza i naturalne olejki eteryczne to odpowiedni prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Pozwól, że przedstawimy ci kilka korzyści wynikających z wykonywania aromaterapii. Oto kilka z nich: 

 • łagodzi różnego rodzaju bóle, 
 • poprawia jakość snu i ułatwia zasypianie, 
 • zmniejsza stres, pobudzenie i niepokój, 
 • poprawia ogólne samopoczucie, 
 • łagodzi bóle stawów, 
 • łagodzi bóle głowy i objawy migreny, 
 • łagodzi skutki uboczne chemioterapii, 
 • łagodzi dyskomfort związany z porodem, 
 • zwalcza bakterie, wirusy oraz grzyby, 
 • wzmacnia odporność, 

I wiele, wiele innych… 

Tak więc jak widać, aromaterapia to nie tylko nawilżenie powietrza z użyciem naturalnych olejków eterycznych, ale również szereg prozdrowotnych korzyści, które mogą pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie Twoich najbliższych. Zrób im zatem nie lada niespodziankę i podaruj im prezent, jakiego być może sami by sobie nigdy nie kupili, bądź nigdy nie słyszeli o aromaterapii, a będzie to dla nich rozwiązaniem wielu codziennych kłopotów i dolegliwości.  

4. Kadzidło Płynące na wzór wodospadu

prezent na dzień dziadka

Jeśli natomiast szukasz czegoś co niekoniecznie musi być powiązane z aromaterapią, ale będzie równie efektowne i zaskoczy obdarowywaną osobę to przedstawiamy kolejny pomysł na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka jakim jest Kadzidło Płynące Aromatly Aura. Jest to ceramiczny kominek zapachowy, który przy użyciu specjalnych knotów zapachowych z drzewa sandałowego nada pomieszczeniu wspaniały, relaksujący zapach. Jego dodatkowym walorem jest również efekt spadającego dymu, przypominającego wodospad. Nie tylko zapach, ale również jego wygląd powoduje rozluźnienie i spokój ducha. Stosowanie tego typu kominków może nie tylko pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zmianę zapachu powietrza w pomieszczeniu, lecz także działa na nie bakteriobójczo i oczyszcza ze szkodliwych bakterii i patogenów.  

5. Kadzidło Płynące Temple

kadzidło wodospad dla babci i dziadka

Kolejnym, lecz nieostatnim pomysłem na prezent dla Babci i Dziadka jest nasze drugie, równie wyjątkowe Kadzidło Płynące Aromatly Temple. Jest to ceramiczny kominek zapachowy, który tworzy zaskakujący efekt spadającego strumienia, spływającego do małego naczynia niczym woda w studni. Tak jak w przypadku wyżej wspomnianego kadzidła Aromatly Aura wykorzystuje on naturalne knoty zapachowe, które tworzą ten wspaniały efekt i nadają pomieszczeniu niepowtarzalny zapach. Jest to prezent, który nie tylko pozytywnie wpłynie na aurę panującą w domu, ale również zagwarantuje niesamowity efekt wizualny.  

6. Aromatyczne knoty z drzewa sandałowego

co kupić babci dziadkowi na prezent

Aby dopełnić naszą listę pomysłów na prezent warto również wspomnieć o naturalnych knotach zapachowych, bez których wyżej opisane kominki nie stworzyłyby tak wspaniałego efektu zapachowego i wizualnego. Są to knoty zapachowe z drzewa sandałowego nasączone olejkami eterycznymi. Każdy z knotów ma inny kolor, który wyróżnia je odmienną nutą zapachową. Przykładowo kolorowi różowemu odpowiada zapach różany, kolorowi granatowemu, lawendowy, a żółtemu jaśminowy. Tak więc zapalenie poszczególnego knota to zupełnie inne doświadczenie zapachowe. Czas palenia jednego z nich to około 15 minut, natomiast niesamowity zapach w pomieszczeniu utrzymuje się nawet do kilku godzin! Są one całkowicie naturalne więc nie trzeba się martwić, że ich spalanie negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. Wręcz przeciwnie! Według przeprowadzonych w Indiach badań spalanie określonej mieszanki ziół i drewna zmniejsza ilość bakterii i patogenów w powietrzu nawet o 94%. Jest to zatem idealny pomysł, by zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie naszych bliskich.  

Mamy nadzieje, że przedstawione powyżej pomysły na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadły Ci do gustu, a jeszcze bardziej przypadną Twoim bliskim. Są to produkty, które z pewnością ich zaskoczą i będą je miło wspominać przez długi czas. Nie tylko mają niesamowity wygląd, ale również wyróżnia je prozdrowotne zastosowanie, które z pewnością mile zaskoczy Twoją Babcię i Dziadka. Spraw, aby w tym dniu poczuli się wyjątkowo i podaruj im prezent od serca.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.