Skip to main content

Masz kłopoty ze snem i nie wiesz, jak temu zaradzić? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które być może trzeba będzie poprawić, abyś mógł cieszyć się dobrym wypoczynkiem w nocy. Dzisiaj podpowiemy Ci, co możesz zrobić. Czasami niewielka zmiana, może nieść za sobą ogromne, pozytywne efekty!

Co wpływa na jakość snu?

Możemy wymienić tutaj wiele czynników. Poczynając od stanu Twojego zdrowia fizycznego, przez zdrowie psychiczne, po Twoje otoczenie oraz to, jak przebiegał Twój dzień. Sen niskiej jakości może mieć swoje podłoże w nadmiernej ilości hormonu stresu – kortyzolu, może być spowodowany tym, że zjadłeś mocno kaloryczną, niestrawną kolację lub wypiłeś zbyt późno kawę. Może też być wynikiem depresji czy nerwicy albo zbyt długiej ekspozycji na światło niebieskie – czy po położeniu się zaglądałeś jeszcze w smartfona? To jednak nie wszystko! My dzisiaj skupimy się na rzeczy, która jest na pozór trywialna, a mianowicie chodzi o Twoje otoczenie.

Przygotuj pomieszczenie i miejsce do snu

Zadbaj o wygodny materac, ergonomiczną poduszkę i świeżą pościel. Kołdra powinna być dostosowana do temperatury w otoczeniu – latem przecież trudno zasnąć, gdy jest nam zbyt ciepło. Pomieszczenie powinno być uporządkowane, bez bałaganu w zasięgu Twojego wzroku. Okna muszą być zasłonięte, światła zgaszone. Pamiętaj o przewietrzeniu pomieszczenia. Co jeszcze możesz zrobić? Skorzystaj z siły zapachu!

Otul się naturalnymi aromatami olejków, które ukołyszą Cię do snu. Przyjemny, relaksujący zapach pomoże Ci się odprężyć i odwrócić uwagę od wszystkich wydarzeń dnia. Najlepiej sprawdzi się w tym celu naturalny olejek eteryczny z lawendy lub z melisy – znajdziesz je w ofercie Aromatly. Możesz rozcieńczyć kilka kropli z wodą i spryskać poduszkę lub skorzystać z dyfuzora. Dzięki dyfuzorowi dodatkowo nawilżysz powietrze w sypialni, co jest ogromną zaletą! Lepiej się oddycha powietrzem, które nie jest suche, a co za tym idzie lepiej się wypoczywa.

Wypróbuj olejki eteryczne, a już po jednej nocy dostrzeżesz różnicę!

Zostaw komentarz