Aromaterapia na uczucie senności i przemęczenie

dyfuzor do aromaterapii aqua nawilżacz do aromaterapii

To, co widzimy, słyszymy i… czujemy nosem ma wpływ na nasze samopoczucie, więc warto dbać o swoje otoczenie. Szczególnie, kiedy chcemy mieć energię do pracy i stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Aby być bardziej efektywnym, pożegnać senność i przemęczenie przede wszystkim zrób porządek, pozbądź się zbędnych przedmiotów w zasięgu Twojego wzroku, wyczyść wszystkie powierzchnie. Wpuść do pomieszczenia naturalne światło i świeże powietrze. Kolejnym krokiem może być aromaterapia – jak wykorzystać zapach po to, by zyskać więcej energii?

Aromaterapia na co dzień

Nie musisz wybierać się do SPA po to, by korzystać z aromaterapii. Możesz wprowadzić ją do swojego domu i do swojej codzienności, na przykład poprzez korzystanie z kominków do podgrzewania olejków eterycznych lub dyfuzorów (które dodatkowo będą nawilżać powietrze), a także przez palenie świec (byle były naturalne, na przykład z wosku sojowego).

W Aromatly znajdziesz eleganckie dyfuzory, które możesz umieścić w dowolnym miejscu w domu. Jeśli potrzebujesz energii podczas pracy, ustaw go na biurku lub w jego pobliżu, a na pewno po chwili dostrzeżesz różnicę. Dyfuzor nie tylko będzie równomiernie rozpylał zapach olejku eterycznego w powietrzu, ale też cieszył oko – oferujemy oryginalne, designerskie modele.

Jakie olejki eteryczne stosować, kiedy jesteś zmęczony?

W subiektywnej opinii wielu osób, najbardziej pobudzające są cytrusowe zapachy. Zatem wykorzystaj olejek z pomarańczy, cytryny, bergamotki. Pomarańcza to dość mocny zapach, który szybko rozchodzi się po całym pomieszczeniu, a przy okazji jest bardzo przyjemny w odbiorze, bo lekko słodki. Cytryna natomiast, ze względu na to, że jest mocno kwaśna – świetnie orzeźwia. Świetnie orzeźwi Cię też odświeżający zapach mięty lub drzewny, mocny zapach olejku eterycznego z jałowca. Na senność często stosowanym olejkiem eterycznym jest rozmarynowy – pobudzający umysł do pracy.

Możesz stworzyć swoją własną kompozycję zapachową (blend) z wymienionych wyżej olejków i wybrać te, które działają na Ciebie najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.