Skip to main content

Życie w codziennym biegu i stawianie czoła wielu wyzwaniom, często prowadzi do odczuwania nadmiernego stresu. Poszukiwanie metod na wyciszenie i relaks mogą okazać się kluczem do sukcesu, jeśli zależy nam na osiągnięciu balansu. Wiele osób upragnioną równowagę znajduje między innymi podczas regularnych ćwiczeń jogi. Sesje relaksacyjne, połączone z medytacją czy ruchem, mogą okazać się zbawienne dla naszego samopoczucia. My proponujemy dodać do tego jeszcze jeden element – aromaterapię. Dzięki temu osiągnięcie odprężenie na wielu poziomach i ukoicie wszystkie zmysły.

Praktykowanie jogi niesie ze sobą szereg korzyści. Wiedzą o tym zarówno Ci, którzy są za pan brat z asanami od dłuższego czasu, jak i początkujący adepci treningu ciała i duszy. Joga wpływa korzystnie na organizm, elastyczność ciała oraz ogólną sprawność. Oprócz tego pomaga się odstresować i odprężyć. Połączenie ćwiczeń fizycznych z elementami medytacji czy aromaterapią, mogą przynieść znakomite efekty i ukojenie.

Aromaterapia i joga – para idealna?

Po jakie naturalne olejki eteryczne warto sięgnąć w trakcie sesji jogi? Zarówno w domowych zaciszu, jak i na sali treningowej możecie wykorzystać terapeutyczne działanie olejku lawendowego, ylang-ylang, palo santo, eukaliptusowego, rumiankowego, miętowego, paczuli czy szałwii muszkatołowej. Poszczególne aromaty mają działanie uspokajające, odprężające, poprawiające koncentrację i nastrój. Część z nich może też pobudzać – przed użyciem konkretnej buteleczki z intensywnym zapachem warto upewnić się, jakie są jego właściwości.

Jak używać olejków eterycznych w trakcie sesji jogi? Można to zrobić na kilka sposobów. Przed rozpoczęciem treningu możemy nalać kilka kropel na wacik. Następnie wziąć kilka wdechów i gotowe! Nastrojowa i klimatyczna sesja gwarantowana. Do aromaterapii możemy korzystać też z dyfuzorów, które rozpylają substancję po pomieszczeniu. Praktykując jogę warto czerpać maksymalne korzyści z treningu. Naturalne olejki eteryczne mogą sprawić, że sesja stanie się głębsza, pełniejsza i pozwoli Wam jeszcze skuteczniej się zrelaksować.

Zostaw komentarz