Skip to main content

Wiele osób stawia znak równości między nawilżaczem a dyfuzorem. Tymczasem są to dwa osobne urządzenia, które pełnią w naszych domach różne funkcje. Zapraszamy Was do lektury artykułu, w którym wyjaśnimy, na czym polega różnica między popularnymi modelami sprzętu.

Zacznijmy od nawilżacza. Jest to urządzenie, dzięki któremu powietrze w pomieszczeniach nie jest przesuszone. Nawilżacz, jak sama nazwa wskazuje, utrzymuje w domu optymalny poziom wilgotności. Dzięki pracy urządzenia górne drogi oddechowe nie są podrażnione nawet w trakcie sezonu grzewczego czy w sytuacji, w której w pomieszczeniu działa klimatyzacja. Nawilżacz powietrza jest polecany dla osób uskarżających się na nawracające infekcje, problemy z zatokami czy alergie lub astmę.

Dyfuzor do aromaterapii – zalety

Przejdźmy teraz do dyfuzora, który pełni w pomieszczeniach nieco inną funkcję niż wspomniany nawilżacz. Urządzenie tego typu wykorzystuje się przede wszystkim do aromaterapii przy użyciu naturalnych olejków eterycznych. Największą popularnością cieszą się modele ultradźwiękowe, które natychmiast po włączeniu generują parę, rozprowadzając ją po całym pomieszczeniu. W zależności od olejku eterycznego, którego użyjemy, możemy się zrelaksować, wyciszyć lub pobudzić. Naturalne substancje unoszące się w powietrzu mogą też mieć działanie terapeutyczne i być pomocne w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych lub innych dolegliwości. O właściwościach poszczególnych olejków dowiecie się więcej odwiedzając nasz sklep internetowy. Każdy z olejków posiada opis wraz z charakterystyką.

Dyfuzory, oprócz tego, że posłużą nam do aromaterapii, mogą być też wykorzystywane do nawilżenia powietrza. Łączące w sobie dwie funkcje urządzenia to świetne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje praktycznych rozwiązań do domu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziecie tutaj designerskie dyfuzory oraz bogaty wybór olejków eterycznych. Proponowane przez nas urządzenia nie zajmują dużo miejsca, nie emitują hałasu i zużywają niską ilość energii.

Zostaw komentarz